EMILIA CLARKE

17. února 2016 v 17:28 | blazulka
Emilia Clarke narozena 26. října 1986 v Londýně je britská herečka. Proslavila se její největší rolí Deanerys Targaryen v seriálu Hra o trůny.

Narodila se v Londýně a vyrostla v Berkshire. Její otec je divadelní zvukový technik, její matka je podnikatelka a mladší bratr studuje politiku. Její zájem o hraní začal, když jí byly tři roky a viděla muzikál Show Boat, na kterém v té době pracoval její otec. Byla vzdělávána na školách St Edward's (2000-2005) a Rye St Antony, než studovala na Drama Centre London, kde absolvovala v roce 2009.

Zpočátku se objevovala ve školních divadelních hrách, ve dvou na St. Edwards, v deseti na Drama Centre London, v divadelní hře Sense v uvedení od společnosti Company of Angels a v reklamě pro Samaritans. Její první televizní role byly Saskia Mayer v epizodě seriálu Doctors a Savannah ve filmu Trias útočí. Časopis Screen International ji jmenoval jako jednu z "Britských hvězd zítřka".
V roce 2010 byla obsazena jako Daenerys Targaryen do fantasy seriálu z produkce HBO, Hra o trůny, který je založený na knižní sérii Píseň ledu a ohně od George R.R. Martina. Seriál se začal vysílat v dubnu 2011, získal pozitivní recenze a byl rychle obnoven i pro druhou sérii. Za své ztvárnění Daenerys v roce 2011 získala EWwy Award pro nejlepší herečku ve vedlejší roli v dramatickém seriálu a v roce 2013 byla ve stejné kategorii nominována na cenu Emmy.
V roce 2013 si zahrála v novém celovečerním filmu s názvem Spike Island, pojmenovaném po lokaci skeče The Stone Roses z devadesátých let.
V březnu 2013 ztvárnila hlavní roli Holly Golightly v broadwayském uvedení novely Trumana Capota, Snídaně u Tiffanyho.. Hra měla premiéru 4. března a derniéru 21. dubna.
 


Aktuální články

Reklama